Bizi Facebook da takip edin
Bizi İnstagramda takip edin
Bizi Facebook da takip edin

​​Ak-vet Akademi Veteriner

Pet Sağlık Merkezi

AKVET AKADEMİ Anasayfa
Bizi İnstagramda takip edin

Dostlarınız emin ellerde...

Ak-vet Akademi Veteriner

Pet Sağlık Merkezi

Ceylin Çalışkan: Biz canlıları uzaktan seven bir aile idik..kızımın ve eşimin ve ayrıcada öğretmenimizin sevgisiyle sahiplenmeye karar verdik..Ben korkan birisi olarak bana bir bakışı içimi yumuşatmayı başardı şimdi 2.ci bir kıza sahibim.Öğretmenimiz Hatice Aktürk e ve eşine çok teşekkür ederiz.

Beste Meriç: Sokaktan siyah bir kedi yavrusu sahiplenmek ile başladı herşey....tanrı misafiri denir ya hani. Şimdi ise o aşk büyüdü ve evde ve bahçede toplam 15 kediye dönüştü.O kadar güzel bir sevgi ki bu, birine bakarken diğerine kıyamamak onu da korumak....Çok şükür ki bu güzel sevgiyi fazlasıyla içinde barındıranlardanım, bu proje için de emeği geçen herkese teşekkürler...

​​Burcu Bakırman: Kendimi bildim bileli kucuk dostlarimizla bir aradayim. Suanda bir kopegim bir kedim var ve benim cocuklarim onlar. Ev arkadasimin kopek fobisi vardi, her kopek beslemesine onu da goturdum, birlikte yedirdik birlikte sevdik suanda eski halinden eser kalmadi. Onlarin gozundeki sevgiyi gorunce korkusu dagildi gitti. Benim istegim o gozlerdeki sevginin hic eksik olmamasi...

Ece Türksoy: Hayvanların artık bu dünyanın önemli bir parçası olduğunu ve gereken bilince sahip olmamız gerektiğini toplumca öğrenmemiz gerekir diye düşünüyorum.

Hülya Damla:​ Kedi bakmaya oğlum sayesinde başladım ve şükürler olsun bu sevgiyi tattım. Sokaktaki kedilerime de bakıyorum inşallah buradaki kedilere hayvanlara da yararımız dokunur.

​Hande Cihan: Yillardir elimden geldigince hayvanlara yardim etmeye calistim. Bana gore bu yavrucagizlar bir cok insandan cok daha vefali ve kiymet biliyor:) ofis kapisindaki minnos ve tarcin, otoparktaki blondi, black ve hamis her sabah yolumu gozluyor. Mesai bitiminde de ogle yemeklerinde masalardan topladigim begenebilecekleri lezzetleri ikram ediyorum. Ufacik bir yardim bile icimi huzur ve mutlulukla kapliyor. Bu duygulardan mahrum insanlara uzuluyorum. Hele saga sola kacisanlari anlamak mumkun bile degil. Hayatimdaki en vefali en sadik dostlarim onlar:)

​Özlem Ceylan: Canım kızım Ela sayesinde zaten sevdiğim hayvanlara artık bağımlıyım.5 yaşındaki çocuk bana hayvanlardan korkma anne dedi ve tuttu elimden, şimdi onun sayesinde sokakta yaşam savaşı veren onlarca canın patisinden tutuyoruz.Evde bir kedimiz var tabi ki sahiplendik.Kreş dönüşü sokaktaki kedi ve köpekleri öpmeden eve girmiyoruz.Sofradan yemek ayırıyoruz,mamalar alıp onları besliyoruz.en en en önemlisi de bizden daha temiz olduklarından emin bir şekilde hepsinin başını okşayabiliyor onları gerçekten sevdiğimizi hissetmeleri için sarılabiliyoruz.maalesef saçma tepkiler almıyoruz değiliz, aaaa hastalık kapmaz mı o çocuk diyenlerin Ela veriyor cevabını.Canım kızım sayende o kadar çok şey öğrendim ki sana bir kere de buradan teşekkür ediyorum.

Yasemin Kebapçı: Dünyadaki ender güzelliklerden tüm hayvanlar. Çıkarsız, beklentisiz, mutlak sevgi onlarınkisi. 6 yıl önce, tüm hayatım boyunca istediğim, ilk evladım oldu köpeğimiz Alice. 2 yıl sonrasında kendi öz evladımı kucağıma aldığımda da değişmedi, 2 evladım olmuştu. Bebeğimizede gösterdiğimiz ilgi ve sevgiyi paylaşmayı, iç çekerek kabullenişi; kendini diğer hayvanların havlamasından, tıslamasından koruyamazken, bebeğimiz korumaya çalışan güzel can. Böcek var papağanımız, Tombalak ve Tombiş var kanaryalarımız. Kızımızın canlıya olan saygısına ve sevgisine sebep, 3 yaşında veteriner olmaya karar verdiren canlarımız. Pakize var birde sokağımızın en cilveli ve de en korumacı köpeği. Tabi onunda arkadaşları var mamasını gönüllü olarak paylaştığı. Duman ve Kara kedilerimiz var sokakta , bizi yolda karşılayan, yemeğini alıncaya kadar takip eden. Kısacası dünyada insandan başka canlılar var dedirten ve mutlu eden tüm hayvanlar; sizleri seviyoruz :)​

​Ferhat Yiğit: Benim küçükken beslediğim köpeğim vardı. Adı nesi ve insanlar dan daha sadık ve sıcak kanlıydı. Mecburen tasınmak zorunda kaldığım da onu dayıma bıraktım müstakil ev olduğu için dışarda kalıyormuş ve bi sabah kalktığında zehirlenmiş halde bulmuş onu dayım ve bu beni gerçekten incitti. Kim ne isterki o günden beri insanlardan daha sadık olduğuna kanaat getirdim hayvanların. Şimdi bi kedi ya da köpek beslemeyi düşünüyorum. 

Maria Prisecaru: Merhaba. Benim iki tane kızım var. Köpek demeye dilim varmıyor varmiycak. Onlar benim Dünyam ve nefesim. 4 gün önce bir aylık bile olmayan bir bebekcik buldum. Açlıktan bayilmis. Aldım getirdim evime. Bir gün boyunca sadece uyudu yemek bile yemedi. Bende kalmasını tüm ama tüm kalbimle isterdim ama mallesef kı öyle bir imkanım yok. Onu bugun güzel bir yuva buldum . Ama kendimden nefret ediyorum şu anda . Onu alamadığım için. Bahçeli bir evim olamadığı için. Yeterli imkanım olmadığı için.. arsalardaki doğan o küçük minacik bebisleri düşündüm ... Ve en azından bir tanesine de olsa yardım ettim diye düşündüm. Ama yetmez.. o yüzden hem barınaklar hem arsalarda ormanlarda terk edilmiş çocuklar içinde bir kampanya yaparsanız çok güzel olur. İyi akşamlar 

Şevval Karahan: Evimde beslediğim büyüttüğüm güzel kızım Hera'nın yanı sıra sokakta da beslediğim canlar var. Neyse ki belediyemiz ve çevredeki insanlar duyarlı ama eksik kalıyoruz çünkü biz sadece kendi çevremize yetebiliyoruz. İnşallah daha fazla cana yardımımız dokunur. 

​​Derya Coşkun: Küçüklüğümden beri sokakta her gördüğüm kediyi, köpeği seviyorum. Küçüklüğümden beri her hayvan gördüğümde gülümsüyorum. Çünkü onların varlığı mutlu olmam için bir sebep. 3 yıl önce barınaktan yavru kedi sahiplendim ve oğlum 3 yıldır bizim ailemizin parçası ve olmaya da devam edecek. Evin içindeki varlığı öyle güzel ki! Dışarıda da beslediğim bir kedi var her gün gelir mama ister. Mümkün oldukça köpeklerede yemek götürüyorum hepsini seviyorum. Onları sevmiyor olabilirsiniz ama yeter ki zarar vermeyin! Ve cins hayvan ırkçılığına son verip sokakta ve barınaklarda sahiplenilmeyi bekleyen onca hayvana yardım edin! 


Sokak Canları İçin Ben De Varım Projesi İçin Sizden Gelenler-Sayfa 2
Gönderileriniz onay sürecinden sonra yayınlanacaktır.Her paylaşım 1 kg mama,unutmayın.Projemize destek veren herkese gönülden teşekkürler...

Bahçeşehir Şubemiz